DraftSight od spoločnosti Dassault Systèmes je intuitívny produkt pre tvorbu, editáciu a zdieľanie súborov DWG. Produkt je postavený na vyspelej technológii a je určený pre konštruktérov a dizajnérov, ktorí využívajú platformy Windows, Mac alebo Linux.

Draftsight disponuje intuitívnym rozhraním, ktoré užívatelia tradičných 2D CAD aplikácií veľmi dobre poznajú. Podporovanými formátmi súborov sú * .dwg a * .dxf. V oboch prípadoch DraftSight poskytuje kompatibilitu so súbormi od verzie R12 až po najnovšie verzie DWG formátu.

Po inštalácii sa môžete zaregistrovať na komunitnom fóre DraftSight, kde získate prístup k množstvu užitočných vzdelávacích zdrojov. Hlavným prínosom sú výukové videá, názorné kurzy, webové semináre a online diskusie, v ktorých môžete s ostatnými členmi prediskutovať svoje názory na rôzne témy.

Spoločnosti môžu využiť spoplatnenú užívateľskú podpory, ktorá zahŕňa telefonickú, emailovú a vzdialenú pomoc, rovnako ako poskytnutie sieťových licencií a podporu prostredia API. Pre študentov a pedagógov ponúka DraftSight verziu Standard, podporu v rámci komunity, bezplatný upgrade a možnosť zúčastňovať sa online diskusií v rámci komunity DraftSight.

Hlavné výhody DraftSight:

  • prispôsobiteľnosť používateľského rozhrania
  • gestá myšou a ich prispôsobenie
  • nové výkonné jadro a použité technológie
  • rýchly a výkonný nástroj
  • rozpoznanie podporných súborov šablón (* .dwt) a ponúk menu (* .cui, * .mnu, * .mns)
  • nízka obstarávacia cena
  • podpora platformy MAC, Windows, Linux
  • kompatibilita DWG a DXF
  • tvorba PDF súborov
  • možnosti DraftSight

Produktový rad DraftSight ponúka nasledujúce balíčky:

DraftSight Standard (99 € bez DPH / ročne)

Produkt, ktorý je určený pre širokú verejnosť aj pre komerčné využitie. Užívatelia sa môžu bezplatne zaregistrovať do DraftSight Community a tak využívať výukové materiály, iQuestions a prístup k blogom. Pre všetkých je k dispozícii zadarmo 30-dňová skúšobná verzia DraftSight Professional.

Stiahnuť a nainštalovať DraftSight Standard

DraftSight Professional (199 € bez DPH / ročne)

Platený produkt, ktorý rozširuje základnú verziu DraftSight Standard. Je určený pre malé a stredné podniky, ktoré potrebujú 2D CAD softvér na profesionálnej úrovni. DraftSight Professional disponuje viacerými funkciami, ktoré sú schopné významne skrátiť navrhovací čas (ako je Rýchle orezávanie, Odstránenie duplikátov, Kótovacia paleta, Generovanie G-kódu atď.), Prémiovými nástrojmi (Porovnanie výkresov, Dávková tlač, PDF podklad atď.), Knižnica návrhov , databázy normalizovaných súčiastok DraftSight Toolbox a programovacie rozhranie (makrá, LISP, API).

Stiahnuť a nainštalovať DraftSight Professional

DraftSight Premium (499 € bez DPH / ročne)

Spoplatnený produkt určený pre veľké podniky s náročnými požiadavkami. Okrem všetkých výhod a rozšírenie balíčka Professional ponúka DraftSight Premium funkcionality 2D  kreslenia + 3D modelovania, podporu pre výrobu, laserové stroje a 3D tlač. Obsahuje taktiež API rozhranie.

Stiahnuť a nainštalovať DraftSight Premium

DraftSight Enterprise (499 € bez DPH - kúpa licencie)

Spoplatnený produkt určený pre veľké podniky s náročnými požiadavkami. Verzia obsahuje balík DraftSight Professional, ako aj možnosť sieťovej inštalácie. Minimálny počet objednaných licencií = 2 ks. Pri sieťovom serveri Dassault Systèmes License Server (DSLS) je minimálny počet objedaných licencií 5 ks.

Stiahnuť Draftsight - trial verzia