DraftSight od spoločnosti Dassault Systèmes je bezplatný produkt pre tvorbu, editáciu a zdieľanie súborov DWG. Produkt je postavený na vyspelej technológii a je určený pre konštruktérov a dizajnérov, ktorí využívajú platformy Windows, Mac alebo Linux.

Draft sight screenDraftSight disponuje intuitívnym rozhraním, ktoré užívatelia tradičných 2D CAD aplikácií veľmi dobre poznajú. Podporovanými formátmi súborov sú * .dwg a * .dxf. V oboch prípadoch DraftSight poskytuje kompatibilitu so súbormi od verzie R12 až po najnovšie.

Po inštalácii sa môžete zaregistrovať na komunitnom fóre DraftSight, kde získate prístup k množstvu užitočných vzdelávacích zdrojov. Hlavným prínosom sú výukové videá, názorné kurzy, webové semináre a online diskusie, v ktorých môžete s ostatnými členmi prediskutovať svoje názory na rôzne témy.

Spoločnosti môžu využiť spoplatnenej užívateľskej podpory, ktorá zahŕňa telefonickú, emailovú a vzdialenú pomoc, rovnako ako poskytnutie sieťových licencií a podporu prostredia API. Pre študentov a pedagógov ponúka DraftSight bezplatné stiahnutie produktu, podporu v rámci komunity, bezplatný upgrade a možnosť zúčastňovať sa online diskusií v rámci komunity DraftSight.

Hlavné výhody DraftSight

 • prispôsobiteľnosť používateľského rozhrania
 • gestá myšou a ich prispôsobenie
 • nové výkonné jadro a použité technológie
 • rýchly a výkonný nástroj
 • rozpoznanie podporných súborov šablón (* .dwt) a ponúk menu (* .cui, * .mnu, * .mns)
 • nulová obstarávacia cena
 • podpora platformy MAC, Windows, Linux
 • kompatibilita DWG a DXF
 • tvorba PDF súborov
 • možnosti DraftSight
 •  
 •  

Produktový rad DraftSight ponúka nasledujúce balíčky:

DraftSight Free

Bezplatný 2D CAD produkt, ktorý je určený pre širokú verejnosť aj pre komerčné využitie. Užívatelia sa môžu bezplatne zaregistrovať do DraftSight Community a tak využívať výukových materiálov, iQuestions a prístupu k blogom. Pre všetkých je k dispozícii zadarmo 30-dňovej skúšobnej verzie DraftSight Professional.

DraftSight Professional

Platený produkt, ktorý rozširuje základnú verziu DraftSight Free. Je určený pre malé a stredné podniky, ktoré potrebujú 2D CAD softvér na profesionálnej úrovni. DraftSight Professional disponuje viacerými funkciami, ktoré sú schopné významne skrátiť navrhovací čas (ako je Rýchle orezávanie, Odstránenie duplikátov, Kótovací paleta, Generovanie G-kódu atď.), Prémiovými nástrojmi (Porovnanie výkresov, Dávkový tlač, PDF podklad atď.), Knižnicou návrhov , databáz normalizovaných súčasťou DraftSight Toolbox a programovacím rozhraním (makrá, LISP, API).

DraftSight Enterprise

Spoplatnený produkt (predtým DraftSight Premium) určený pre veľké podniky s náročnými požiadavkami. Okrem všetkých výhod a rozšírenie balíčka Professional ponúka DraftSight Enterprise navyše sieťové licencovania (minimum sú 2 licencie) a možnosť hromadnej administratívne inštalácie. Pre zákazníkov je k dispozícii aj telefonická a emailová podpora priamo od spoločnosti Dassault Systemes.

Stiahnuť Draftsight